Błogosławione spotkanie z o. Józefem Witko OFM. 

Dnia 20.02.2023 r do naszej szkoły w Sołonce  zjechały tłumy. 

A to za sprawą o. Józefa Witko OFM, który zgodził się przyjąć zaproszenie i po raz kolejny odwiedził naszą lokalną społeczność. Program spotkania był bardzo napięty. Najpierw Ojciec Józef spotkał się z najmłodszymi mieszkańcami Gminy Lubenia. Opowiedział im historię o tym, że największym skarbem i bogactwem człowieka jest wiara, a moc miłości znajdujemy w tabernakulum. 

Później odbył się uroczysty obiad ze wszystkimi pracownikami Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Sołonka – „SOLANKA”.  Po obiedzie o. Józef zwiedził tężnie solankowe, zaczerpnął świeżego powietrza i skorzystał z naturalnych sołeńskich dobrodziejstw. 

W Godzinie Miłosierdzia – o 15:00 rozpoczęła się konferencja, na którą  przybyli mieszkańcy z Sołonki i okolicy. Ojciec Józef mówił o sile pozytywnego nastawienia do życia, o tym, że każdy człowiek jest naszym darem i radością i że powinniśmy się cieszyć z najmniejszych rzeczy: z deszczu, z pięknych widoków, z tego, co przynosi każdy dzień. Mówił o sile błogosławieństwa. O roli ojca w życiu dzieci. Nie zabrakło czasu na zadawanie pytań przez uczestników. 

Później przenieśliśmy się do Kościoła pw. św. Wojciecha, gdzie o. Józef odprawił Msze Św., a po niej uczestniczyliśmy w modlitwach o uzdrowienie i uwolnienie. Ojciec Józef udzielił również indywidualnego błogosławieństwa z nałożeniem rąk i poświecił przyniesione sakramentalia. 

 Uczniowie  naszej szkoły wzbogacili Mszę Św. pięknym śpiewem.

W imieniu wszystkich za te wyjątkowe rekolekcje i przewodniczenie Mszy Świętej – Ojcu Józefowi, podziękowała pani Bożena Bator – prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Sołonka – „SOLANKA”. 

Wszyscy wróciliśmy do naszych domów  umocnieni,  pełni ufności i wiary, pełni Bożej radości. 

Zachęcamy do obejrzenia filmików