Dla rodziców

https://forumprzeciwdepresji.pl/nastoletnia-depresja

Pamiętaj o zasadzie   # ZOSTAŃ W DOMU

Drodzy Rodzice!

1. Dopilnujcie, by dziecko wstawało o stałej porze, pamiętało o higienie i obowiązkowym śniadaniu.

2. Planujcie z dziećmi ich dzień. Pamiętajcie o właściwych proporcjach czasu nauki i odpoczynku.

3. Przed rozpoczęciem nauki dopilnujcie, aby wyszło na balkon lub przez otwarte okno pooddychało świeżym powietrzem.

 4. O określonej porze, zgodnie z planem dziecko rozpoczyna pracę z nauczycielami – w godzinach tych nauczyciele komunikują się, wyjaśniają nowy materiał.  Gdy z różnych względów w wyznaczonym czasie jest to niemożliwe, odbywa się zgodnie z ustalonymi przez Państwa i nauczyciela zasadami.

5. Uwzględniając obecny plan lekcji ustalcie z dzieckiem godziny, w których będzie uczyło się i odrabiało lekcje. Określcie: czego dzieci mają się nauczyć (przedmiot, zakres materiału), ile czasu im to zajmie, jakie materiały powinno zgromadzić, by zacząć naukę (np. zeszyt, książkę, otworzyć stronę w e-podręczniku).

6. Wyznaczajcie przedział czasowy, w którym dzieci będą się uczyły. Starajcie się trzymać określonych terminów.

7. Podzielcie wspólnie materiał do nauki na partie. Odznaczajcie zrealizowane zadania – to bardzo motywuje, bo jest wizualnym odzwierciedleniem wykonanej pracy.

8. Sporządźcie rozkład zajęć uwzględniający czas na naukę, rozrywkę i ruch (uwzględniając warunki i aktualną sytuację).

9. Pamiętajcie o odpoczynku, relaksie – wspólne dostępne w domu gry (np. planszowe, bierki, domino) – może własnoręczne wykonanie gry.

10. Zaangażujcie dzieci do domowych obowiązków.

11. Wspierajcie dziecko w wykonywanych działaniach, ale nie wyręczajcie. Doceniajcie wysiłek dziecka włożony w pracę – naukę.

12. Pamiętajcie o właściwym odżywianiu oraz piciu wody i soków.

13. Dbajcie o wypoczynek dziecka – sen – to wpływa na zdrowie – wzmacnia odporność fizyczną i psychiczną.

14. Bądźcie w kontakcie z wychowawcą, nauczycielami w sposób obustronnie ustalony.

 

Drodzy Rodzice,
proszę skorzystać z proponowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Telewizję Polską formę pomocy dzieciom w nauce.

Dzięki współpracy Telewizji Polskiej i Ministerstwo Edukacji Narodowej powstał nowy cykl edukacyjny „Techniki nauki”. To projekt, w którym eksperci, trenerzy i wykładowcy
w przystępny sposób podpowiadają, jak rozwijać i doskonalić jedną z najważniejszych kompetencji XXI wieku- umiejętność uczenia się.

Ważnym tematem cyklu jest planowanie i dobra organizacja czasu. Nie zabrakło tam również zagadnień związanych z nauką języków obcych, szybkim czytaniem i efektywnym zapamiętywaniem. 

Wszystkie odcinki można bezpłatnie obejrzeć na platformie vod.tvp.pl

technikinaukinowycykledukacyjnytvpvodkomunikatmen

Szanowni Rodzice,

jeżeli wasze dziecko jest nieobecne w szkole powyżej 3 dni, z powodu choroby, prosimy, aby uczeń wracając do szkoły przyniósł usprawiedliwienie oraz oświadczenie o stanie zdrowia. 

Jeżeli wasze dziecko miało chorobę zakaźną i było u lekarza, prosimy, aby uczeń wracając do szkoły przyniósł zaświadczenie od lekarza (o możliwości powrotu do szkoły), usprawiedliwienie oraz oświadczenie o stanie zdrowia. 

Zapraszamy rodziców uczniów z klas IV-VIII do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu online, związanym z nauką zdalną, 
pt.:„Jak poprawić koncentrację uwagi dziecka podczas nauki w domu?” 

link do szkolenia: https://www.online.euroengram.edu.pl/ 

Zapraszamy na konferencję online o internecie w życiu i rozwoju dziecka. 

 

Tematem, który chcemy poruszyć w czasie spotkania jest internet. Jest on niezbędnym elementem współczesnego świata. Ale jak udostępniać go dziecku, żeby mu dobrze służył?

Internetowa rewolucja w edukacji, której epidemia koronawirusa nadała rozpędu, otworzyła uczniom i nauczycielom wiele nowych możliwości. Dostępnych jest wiele online’owych narzędzi ułatwiających zapamiętywanie materiału i sprawne opracowywanie zajęć lekcyjnych. Z drugiej strony jednak w internecie bardzo łatwo stracić koncentrację.

Jak powinno się motywować dziecko do sprawnej nauki przy komputerze? Jak pomóc opanować nowe technologie dzieciom o specjalnych potrzebach edukacyjnych i rozwojowych? O tym opowiedzą nauczyciele i pedagodzy ze Szkoły Podstawowej nr 75 w Warszawie im. M. Konopnickiej, którzy na co dzień mierzą się z tymi problemami.

W czasie spotkania opowiedzą też o zagrożeniach internetowych, na które mogą natknąć się dzieci, spędzające czas w sieci. O czym powinni wiedzieć rodzice, żeby je przed nimi uchronić? Jak rozmawiać z dziećmi o niebezpieczeństwach? Zapraszamy do wzięcia udziału w webinarium z udziałem ekspertów, którzy odpowiedzą na te i inne pytania.

Spotkanie odbędzie się 15.10.2020 r o godz. 19. Zapraszamy do zapisów w formularzu kontaktowym TUTAJ.

 

Szanowni Rodzice,

jeżeli wasze dziecko jest nieobecne w szkole powyżej 3 dni, z powodu choroby, prosimy, aby uczeń wracając do szkoły przyniósł usprawiedliwienie oraz oświadczenie o stanie zdrowia. 

Jeżeli wasze dziecko miało chorobę zakaźną i było u lekarza, prosimy, aby uczeń wracając do szkoły przyniósł zaświadczenie od lekarza (o możliwości powrotu do szkoły), usprawiedliwienie oraz oświadczenie o stanie zdrowia. 

Oświadczenie o stanie zdrowia

 

Mama z dzieckiem oglądają tablet. obok napis "Cyberprzemoc włącz blokadę na nękanie – poradnik dla rodziców"

„Cyberprzemoc_Włącz_blokadę_na_nękanie”_–_poradnik_dla_rodziców

psycholog współpracujący ze szkołą:

Przemysław Chruściel, kontakt: chruscielprzemek@gmail.com

Instrukcja logowania się do dziennika elektronicznego

Jak zalogować się do systemu UONET+ ? – instrukcja dla ucznia i rodzica.

Filmik jak logować się do dziennika elektronicznego

W naszej szkole realizujemy Program  Żółty Talerz z fundacji Kulczyk, dzięki któremu dzieci (przedszkole) i uczniowie (kl. I-VIII)  otrzymują darmowy posiłek (obiad).

This image has an empty alt attribute; its file name is yFN6-OBQ.png
Żółty Talerz to program wsparcia systemu żywienia dzieci stworzony przez Kulczyk Foundation poprzez działanie tam, gdzie konkretne dziecko siada do posiłku: w stołówce, w świetlicy, czy też w domu rodzinnym. Program realizowany jest przy współudziale największych polskich organizacji pozarządowych: Caritas diecezjalnymi, Towarzystwem Przyjaciół Dzieci, Polskim Czerwonym Krzyżem, SOS Wioskami Dziecięcymi, a także placówkami szkolnymi i przedszkolnymi.

 

W ramach programu realizujemy 4 strategiczne cele:

  1. Zwiększenie liczby żywionych dzieci.
  2. poprawę jakości i intensywności żywienia.
  3. Aktywizację lokalnych społeczności wokół żywienia dzieci.
  4. Zapewnienie wiedzy pomocnej w prawidłowym żywieniu najmłodszych.

https://kulczykfoundation.org.pl