Zakaz używania telefonów komórkowych

Od dnia 16 stycznia 2019 roku obowiązuje całkowity zakaz używania telefonów komórkowych na terenie Niepublicznego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sołonce przez uczniów uczęszczających do tej placówki.
W sytuacjach pilnych i wymagających wykonania połączenia należy poprosić o zgodę nauczyciela i w jego obecności wykonać połączenie.
W przypadku niezastosowania się do tego wymogu konsekwencją jest odebranie telefonu i przekazanie go do Pani Dyrektor.

O odbiór telefonu proszeni będą osobiście rodzice danego ucznia.

Zumba w szkole!

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych
na ZUMBE

Rozpoczęcie zajęć w dniu 14.01.2019 r. w każdy poniedziałek o godz. 17.00 w Niepublicznym Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Sołonce.
Koszt uczestnictwa 8 zł za godzinę.
Informacje organizacyjne zostaną przekazane na pierwszych zajęciach – serdecznie zapraszamy.
Ponadto prosimy zabrać ze sobą strój sportowy, wygodne obuwie na zmianę oraz wodę do picia.
Zapraszamy wszystkich! Bez względu na wiek, płeć i umiejętności!

Dzień Babci i Dziadka

W Polsce Dzień Babci obchodzi się 21 stycznia, a Dzień Dziadka 22 stycznia. Dzień Babci i Dzień  Dziadka są to święta obchodzone nie tylko w Polsce ale również w wielu innych krajach, takich jak np. Ameryka, Rosja, Wielka Brytania. W tych dniach wnuczki i  wnukowie składają życzenia swoim babciom i dziadkom oraz obdarowują ich drobnymi upominkami. 

W dniu 23.01.2019 r. (środa), o godz. 9:30, w naszej szkole odbędzie się uroczysty Dzień Babci i Dziadka. Dzieci z przedszkola i uczniowie ze szkoły przygotują coś specjalnego dla swoich Dziadków. Zapraszamy serdecznie Babcie i Dziadków!

Wywiadówka!

W dniu 31.01.2019 r. (czwartek) odbędzie się wywiadówka. Zebranie dla rodziców uczniów klasy I-III odbędzie się o godz. 17:00 , natomiast dla rodziców uczniów klasy IV- VIII odbędzie się o godz. 17:30. Prosimy o przybycie wszystkich rodziców, ponieważ jest to ostatnia wywiadówka w I semestrze roku szkolnego 2018/2019 i będą na niej omawiane ważne tematy, w tym temat  dotyczący ocen uczniów z poszczególnych przedmiotów oraz ocen z zachowania.

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Wigilijna Święta Noc, Od opłatka bije blask, ale gdzieś tam ulicami, Krążą ci, co są dziś sami, Pusty talerz dostawiamy, może zbłądzą pod nasz dach? Wigilijna Święta Noc, Niesie łaskę w każdy dom, Serca swoje otwieramy Dla tych, którzy są dziś z nami I z czułością wspominamy tych, Co już odeszli stąd. Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia Będą czasem spokoju i szczęścia, radości przeżywanej w gronie najbliższych Oraz wytchnienia od codziennych obowiązków. Niech Nowy Rok …. przyniesie wszelką pomyślność I pozwoli na spełnienie najskrytszych marzeń. 
Życzy Niepubliczny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sołonce.

Wycieczka do fabryki bombek w Rzeszowie

20.12.2018 r. uczniowie naszej szkoły (kl.O oraz kl. I, III, V, VI, VII, VIII) wraz z wychowawcami, wybrali się do fabryki bombek w Rzeszowie. Zapoznali się z procesem wytwarzania bombek. Najpierw zobaczyli z jakiego materiału i  jak się wykonuje bombki, a potem zobaczyli czym i w jaki sposób dekoruje się bombki. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali przewodniczki. Na zakończenie wycieczki uczniowie dostali bombki z własnym imieniem. Każdy mógł zakupić inne dodatkowe i pięknie zdobione bombki. Wszyscy wrócili zadowoleni z wycieczki.

    

Jasełka 2018

16.12.2018 r. (niedziela) odbyły się szkolne Jasełka, na które zostali zaproszeni rodzice uczniów, wójt gminy, sołtys, członkowie Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Sołonka „Solanka” oraz wszyscy mieszkańcy wsi Sołonka. Dzieci wraz z panią Dyrektor, nauczycielami i pracownikami świetlicy, przygotowały piękne przedstawienie związane z narodzeniem Jezusa Chrystusa. Po Jasełkach, dla wszystkich zebranych, odbył się uroczysty poczęstunek oraz nastąpiło dzielenie się opłatkiem. Wszyscy mogli też oglądnąć kronikę szkoły oraz zakupić świąteczne stroiki.

Jasełka 2018- filmik