Archiwum kategorii: Aktualności szkolne

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

Czas szybko płynie, rok szkolny 2023/2024 dobiegł końca.

Był to czas bardzo pracowity, ale zarazem niezwykle owocny – nasi uczniowie zdobywali cenną wiedzę i nowe umiejętności, rozwijali  swoje pasje i  talenty, osiągając wiele sukcesów.  21 czerwca 2024r.  podczas uroczystej akademii odebrali świadectwa, wyróżnienia i nagrody za wysokie wyniki w nauce. Szczególne miejsce podczas tej uroczystości zajęli uczniowie klasy ósmej . W kierunku naszych absolwentów ze strony młodszych kolegów padły ciepłe słowa oraz podziękowania i życzenia wszelkiej pomyślności.

 

 

Czytaj codziennie

W dniu 20 czerwca nastąpiło rozstrzygnięcie szkolnego konkursu czytelniczego pt. „Czytaj codziennie”. Brali w nim udział uczniowie klas I i II, czytając codziennie doskonalili swoje umiejętności czytelnicze i poszerzali wiedzę. Oto lista laureatów:

Klasa I

I miejsce- Karolina Łyszczarz, Wiktoria Dębowska

II miejsce- Hubert Kret

III miejsce- Oliwia Wasilewska, Magdalena Stachowicz

Klasa II

I miejsce- Emilia Szafrańska

II miejsce- Martyna Solecka, Kacper Łyszczarz

III miejsce- Zuzanna Wyska, Robin Smalarz

 

 

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się 21 czerwca 2024r.  O godz. 9.00 w kościele pw. św. Wojciecha w Sołonce zostanie odprawiona Msza Św. na zakończenie bieżącego roku szkolnego. Bezpośrednio po mszy, około godz. 10.00 zapraszamy Uczniów i Rodziców na spotkanie na salę gimnastyczną. Po części oficjalnej odbędzie się spotkanie z wychowawcami w salach.

Święto Rodziny

W minioną niedzielę, 2 czerwca nasz szkolny ogródek podczas corocznego Święta Rodziny zamienił się w prawdziwą Bajkową Krainę. Na scenie mogliśmy zobaczyć barwne postaci z ulubionych bajek i filmów, które wprowadziły wszystkich w magiczny nastrój. Dzieci ze żłobka, przedszkola oraz uczniowie szkoły tańczyli do piosenek ze znanych bajek, a także śpiewali piosenki wywołując radość i uśmiechy na twarzach rodziców oraz zgromadzonych gości. Inscenizacja pt. „Witajcie w naszej bajce” przeniosła nas w świat pełen przygód oraz  magicznych  momentów z dzieciństwa. Święto Rodziny okazało się wspaniałą okazją do wspólnej zabawy. Konkursy dla dzieci, słodki poczęstunek przyczynił się do  zacieśniania więzi  naszej szkolnej i lokalnej społeczności. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wyjątkowego dnia, a także rodzicom i opiekunom za  przybycie i wsparcie. Serdecznie dziękujemy sponsorom, którzy ufundowali poczęstunek oraz  nagrody dla naszych uczniów:

Firma „KORAL” w Rzeszowie

Hurtownia Artykułów Szkolno-Biurowych „Misiek”
w Rzeszowie

Myszoland- sala zabaw w Galerii w Budziwoju

Coco- Loco- sala zabaw w Strzyżowie

Nelo-Med – Centrum Terapii w Boguchwale

Przebieranka- animacje i wypożyczalnia strojów w Tyczynie

Katania- salon masażu w Wysokiej Głogowskiej

Zapraszamy do galerii zdjęć oraz filmików z tego wydarzenia, gdzie można zobaczyć więcej magicznych momentów z naszego Święta Rodziny!

Do nagłośnienia oraz realizacji nagrań użyto sprzętu zakupionego w ramach rządowego programu  #LaboratoriaPrzyszłości.

 

Lekcje otwarte w ramach projektu „Aktywna Tablica”

24 maja w naszej szkole odbyła się otwarta lekcja z wykorzystaniem TIK. W ramach tej lekcji zrealizowano  dwie jednostki lekcyjne „ W lustrzanej Sali” – rozwijamy  kompetencje emocjonalne oraz „Dobro wraca”, których  tematem było wspomaganie uczniów w budowaniu właściwych relacji z rówieśnikami, rozwijanie umiejętności rozpoznawania i nazywania emocji w konkretnych sytuacjach, a także uświadomienie dzieciom jak ważna jest pomoc innym oraz uwrażliwienie na potrzeby innych. W zajęciach wzięli udział nauczyciele oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Starej Wsi w związku z nawiązaną współpracą w ramach sieci szkół. Podczas lekcji uczniowie mieli okazję wziąć udział w różnych aktywnościach, które pomogły im lepiej zrozumieć własne emocje oraz emocje innych. Przy użyciu monitora interaktywnego zakupionego w ramach Programu „Aktywna Tablica” nauczyciele prowadzący  przeprowadzili szereg ciekawych zadań, ćwiczeń oraz zabaw,  które angażowały uczestników i zachęcały do refleksji nad swoimi uczuciami. Uczniowie oglądając krótki animowany filmik  analizowali jakie emocje mogą towarzyszyć człowiekowi oraz jak budować pozytywne relacje z rówieśnikami.

ZAJĘCIA WOKALNE #LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

W naszej szkole regularnie odbywają się zajęcia wokalne, na których uczniowie mają możliwość doskonalenia swoich umiejętności. Zajęcia te cieszą się ogromnym zainteresowaniem, zarówno wśród młodszych, jak i starszych wychowanków. Na  warsztatach  wykorzystany jest nowoczesny sprzęt, który został zakupiony w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”, dzięki czemu nasi uczniowie mają dostęp do profesjonalnych narzędzi, które umożliwiają im rozwijanie talentów.

#LaboratoriaPrzyszłości

Wyjście do biblioteki

W dniu 22 maja 2024-  uczniowie klas I i II brały udział w spotkaniu zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę  w Straszydlu. Celem wyjścia było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych dzieci, kształtowanie poczucia szacunku dla książek. Tam czekała na nas Pani Bibliotekarka, a uczniowie z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Pani opowiedziała nam co to jest biblioteka, jak się w niej zachowywać oraz jak wypożycza się książki. Spotkanie  zakończyły zabawy przygotowane dla dzieci. Zachęcamy dzieci z rodzicami do częstego odwiedzania biblioteki i wspólnego czytania bajek w domowym zaciszu. 
Dziękujemy pani Małgosi za miłe i pełne ciekawych informacji spotkanie.

 

WIZYTA OJCA JÓZEFA WITKO OFM

W miniony poniedziałek mieliśmy zaszczyt gościć ojca Józefa Witko OFM, który odprawił
w koście pw. św. Wojciecha w Sołonce Mszę Świętą i  modlitwę o uzdrowienie i uwolnienie. Mszy Świętej towarzyszyła atmosfera skupienia, pokory i nadziei. Ojciec Józef przekazał nam ważne przesłanie o sile modlitwy i wiary w Boże uzdrowienie.  Jego słowa dotknęły serca wielu obecnych, dając im poczucie otuchy i wsparcia w trudnych chwilach życia.

Dziękujemy Ojcu Józefowi za jego obecność i duchowe wsparcie. To było dla nas niezwykłe doświadczenie, które na pewno zostanie z nami na długo. Wierzymy, że Boże błogosławieństwo będzie towarzyszyć nam w naszej codziennej drodze.