Archiwum kategorii: Aktualności placówki wsparcia dziennego

Przygotowania świąteczne

W naszej świetlicy trwają świąteczne przygotowania. Dzieci pieką i zdobią świąteczne pierniczki, wykonują samodzielnie ozdoby. Są wśród nich  bombki, choinki oraz stroiki. Szkolne korytarze zdobią prace plastyczne przdstawiające bałwanki, renifery, świąteczne kartki. Pomysłów jest mnóstwo, a wyobraźnia dzieci – nieograniczona. Ten przedświąteczny czas nastraja do nauki przy dźwięku kolęd i pastorałek. Trwają też przygotowania do szkolnych jasełek.
Do Świąt przecież już coraz bliżej.

Majówka w placówce wsparcia dziennego

Maj jest miesiącem szczególnym dla naszej Ojczyzny. W pierwszych dniach maja obchodzone są bowiem w Polsce święta upamiętniające najważniejsze wydarzenia i symbole, które zapisały się w historii polskiej państwowości.

2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej- święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004 roku.  W tym dniu przypominamy sobie o historii i znaczeniu biało – czerwonej flagi.

3 maja – święto państwowe, które jest obchodzone na pamiątkę uchwalenia w 1791 roku Konstytucji 305/03/2022 Maja.

Tematyka tych świąt była okazją do pogadanek i rozmów w ramach zajęć w świetlicy o symbolach narodowych, patriotyzmie i znaczeniu Ojczyzny w naszym życiu.