Archiwum kategorii: Warsztaty

WSPANIAŁE WARSZTATY EDUKACYJNE!

Miniona sobota była pełna inspirujących zajęć i aktywności dla uczniów edukacji domowej. W tym dniu odbyły się fantastyczne warsztaty, dzięki którym uczestnicy mogli  rozwijać swoje umiejętności językowe i literackie, a także wyobraźnię i kreatywność. Nasi najmłodsi uczestnicy poprzez zabawę, piosenki, gry słowne i kreatywne zadania zostali wprowadzeni w fascynujący świat języka angielskiego. Licealiści  skorzystali z intensywnych warsztatów z języka angielskiego, które przygotowują ich do egzaminu maturalnego. Ćwiczyli razem techniki egzaminacyjne, analizowali teksty literackie i rozwijali umiejętność gramatyczne. Na warsztatach z języka polskiego pt. „Biblia i Antyk – muzealny skansen czy bogate źródło inspiracji” zgłębiali bogactwo biblijnych i antycznych tekstów. Poprzez dyskusje uczniowie odkrywali, że  starożytne źródła są nadal inspiracją dla dzisiejszej literatury i sztuki.

Najmłodsi uczniowie na trzeciej części niezwykłych warsztatów poświęconych powstawaniu wszechświata zgłębiali tajemnicę pojawienia się człowieka na Ziemi. Podążając śladami pierwszych ludzi próbowali  zrozumieć jak ludzkość ewoluowała przez wieki.

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w warsztatach! Było to wspaniałe doświadczenie pełne nauki, zabawy i nowych inspiracji.

 

Warsztaty edukacyjne!

Serdecznie zapraszamy 6 kwietnia 2024r. na warsztaty edukacyjne z kreatywnej nauki:

  • języka angielskiego dla dzieci klas 0 – IV – 11.00-12.00
  • języka angielskiego z przygotowaniem do matury VIII SP – IV LO -11.00- 12.00
  • języka polskiego „Biblia i antyk – muzealny skansen czy bogate źródło inspiracji” dla klasy VIII i licealistów – 10.00-11.00
  • 3 część warsztatów o stworzeniu świata dla najmłodszych- 10.00-11.00.

 

WARSZTATY ED

W naszej szkole 20 stycznia 2024r. odbyły się drugie z cyklu warsztaty dla edukacji domowej, w których wzięli udział uczniowie w różnych grupach wiekowych. Było to niezwykłe spotkanie pełne nauki, kreatywności i muzycznej radości. Dla naszych najmłodszych uczniów z klas 0-III odbyła się druga lekcja poświęcona fascynującemu tematowi – powstaniu wszechświata. Dzieci aktywnie brały udział w ciekawych zajęciach, zdobywając wiedzę w przystępny sposób.  Starsza młodzież ze szkoły podstawowej i liceum miała okazję uczestniczyć w inspirujących warsztatach z kreatywnej nauki języka polskiego przez integrację sztuk. Poprzez różnorodne aktywności, uczniowie doskonalili umiejętności językowe, rozwijając jednocześnie wyobraźnię i kreatywność. Sobotnie spotkanie zakończyło się niezwykłymi warsztatami muzycznymi „Hej kolęda, kolęda”. To było wzruszające zakończenie dnia, pełne wspólnego śpiewania w cudownej atmosferze.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom, nauczycielom oraz rodzicom za zaangażowanie i pozytywną atmosferę, która towarzyszyła całemu wydarzeniu. Warsztaty dla edukacji domowej są nie tylko okazją do nauki, ale także do budowania wspólnoty i wspólnego tworzenia niezapomnianych chwil.

Dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji wziąć udziału, zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej, gdzie informacje o kolejnych warsztatach będą dostępne wkrótce. Razem uczymy się, rozwijamy i tworzymy wyjątkową społeczność edukacyjną.

DRUGI ZJAZD EDUKACJI DOMOWEJ

29 października w naszej szkole odbył się II  zjazd Edukacji Domowej. W czasie zjazdu odbyły się spotkania uczniów z wychowawcami. Każdy mógł opowiedzieć o swoich zainteresowaniach i pasjach, pochwalić się swoimi osiągnięciami. Uczniowie przedszkola, szkoły podstawowej, liceum ogólnokształcącego wraz z nauczycielami stworzyli mapę edukacji domowej, wzajemnie się poznali podczas wspólnych zabaw integracyjnych. Ponadto uczestniczyli w warsztatach o różnorodnej tematyce: językowych, matematycznych, sportowych, plastycznych. Rodzice mieli możliwość konsultacji z dyrektorem, nauczycielami  i pedagogiem. Głównym punktem spotkania były jak zwykle tematy związane z  Edukacją Domową: dyskusje o tym, jak lepiej nauczać nasze dzieci, radzić sobie z trudnościami, znajdować interesujące materiały edukacyjne. Rodzice wymieniali się między sobą doświadczeniami. W międzyczasie wszyscy częstowali się wspaniałymi słodkościami. Spotkanie miało nie tylko charakter integracyjny i edukacyjny, a także wypoczynkowy i rekreacyjny. Wiele rodzin wraz z nauczycielami wybrało się na atrakcyjną, pieszą wycieczkę po okolicy oraz na Kaskadę Solankową.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom zjazdu za wiele pozytywnych emocji oraz zaufanie. Zapraszamy na następne spotkania i serdecznie pozdrawiamy.

Zjazd Edukacji Domowej

6 listopada w naszej szkole odbył się zjazd Edukacji Domowej. Przyjechało do nas bardzo wiele rodzin z dziećmi, które uczęszczają do nas do przedszkola, szkoły podstawowej
oraz liceum ogólnokształcącego. Uczniowie uczestniczyli w różnych warsztatach zorganizowanych przez naszych nauczycieli. W tym czasie rodzice mieli możliwość konsultacji z dyrektorem, nauczycielami oraz na wymianę doświadczeń między sobą. Rodzice uczestniczyli również w wykładzie Pani Elwiry Drążek na temat „Rola emocji
w procesie wychowania i rozwoju osobowym”. W międzyczasie wszyscy częstowali się wspaniałymi przysmakami przygotowanymi podczas warsztatów kulinarnych.
Bardzo duża grupa ludzi wybrała się również na atrakcyjną, pieszą wycieczkę po okolicy oraz na Kaskadę Solankową. Cała impreza zakończyła się wesołymi zabawami w postaci konkursów dla dzieci przy wspólnym ognisku w ogrodzie szkolnym. Tego dnia dopisała nam pogoda. Dziękujemy wszystkim uczestnikom zjazdu. Zapraszamy na następne spotkania i serdecznie pozdrawiamy.