Archiwum kategorii: Aktualności Samorządu

Zabawa Andrzejkowa

24 listopada odbyła się Zabawa Andrzejkowa dla uczniów zorganizowana przez Samorząd Uczniowski oraz noc filmowa.
Uczniowie bawili się bardzo dobrze, były tańce, zabawy, pomysłowe przebrania i piękne stroje.
W trakcie tańców i zabaw przedstawiciele SU prowadzili tradycyjne andrzejkowe wróżby, zadbali również o piękny wystrój sali i wsparcie muzyczne.
 
 

Andrzejki szkolne

W naszej szkole miały miejsce zabawy andrzejkowe. W całym budynku rozbrzmiewała muzyka, a uczniowie bawili się w rytm największych przebojów.

Uczniowie klas I – III, wraz z wychowawcami,  zgłębiali tajniki wróżb i zwyczajów andrzejkowych. Było lanie wosku, przebijanie serc, aby poznać imię przyszłego współmałżonka, a panny i kawalerowie sprawdzali kto pierwszy się ożeni lub wyjdzie za mąż. Uczniowie starszych klas wraz z Samorządem Uczniowskim  zorganizowali „Andrzejkowe wesele”. Nie zabrakło weselnego tortu, wesołych zabaw i tańców.

Zabawy, radości i uśmiechu było wiele. Wszyscy uczniowie z utęsknieniem czekają już na następny bal andrzejkowy.

 

Dzień chłopaka

Dzień Chłopaka w naszej szkole

           W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,

Witamy serdecznie chłopaka każdego.

Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,

Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

Głównym celem tego święta jest uczenie nawiązywania bliskiego, serdecznego kontaktu                   z równieśnikami, wytworzenie radosnej atmosfery, okazywanie życzliwości i koleżeństwa. Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy szkoły. Równie, ważne jest Święto Chłopców, które obchodziliśmy 30. września. Na wszystkich czekały niespodzianki: zabawy i konkursy. Okazało się, że wszyscy chłopcy zostali przyjęci przez koleżanki do Klubu Dżentelmenów. Rada Rodziców ze swej strony również zatroszczyła się o miłe niespodzianki. Taki dzień na długo pozostanie w pamięci naszych dzieci. 

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za współudział organizacji tego święta.

Samorząd uczniowski

Aneta Pelc