Archiwum kategorii: Ogłoszenia

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

Czas szybko płynie, rok szkolny 2023/2024 dobiegł końca.

Był to czas bardzo pracowity, ale zarazem niezwykle owocny – nasi uczniowie zdobywali cenną wiedzę i nowe umiejętności, rozwijali  swoje pasje i  talenty, osiągając wiele sukcesów.  21 czerwca 2024r.  podczas uroczystej akademii odebrali świadectwa, wyróżnienia i nagrody za wysokie wyniki w nauce. Szczególne miejsce podczas tej uroczystości zajęli uczniowie klasy ósmej . W kierunku naszych absolwentów ze strony młodszych kolegów padły ciepłe słowa oraz podziękowania i życzenia wszelkiej pomyślności.

 

 

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się 21 czerwca 2024r.  O godz. 9.00 w kościele pw. św. Wojciecha w Sołonce zostanie odprawiona Msza Św. na zakończenie bieżącego roku szkolnego. Bezpośrednio po mszy, około godz. 10.00 zapraszamy Uczniów i Rodziców na spotkanie na salę gimnastyczną. Po części oficjalnej odbędzie się spotkanie z wychowawcami w salach.

Święto Rodziny

W minioną niedzielę, 2 czerwca nasz szkolny ogródek podczas corocznego Święta Rodziny zamienił się w prawdziwą Bajkową Krainę. Na scenie mogliśmy zobaczyć barwne postaci z ulubionych bajek i filmów, które wprowadziły wszystkich w magiczny nastrój. Dzieci ze żłobka, przedszkola oraz uczniowie szkoły tańczyli do piosenek ze znanych bajek, a także śpiewali piosenki wywołując radość i uśmiechy na twarzach rodziców oraz zgromadzonych gości. Inscenizacja pt. „Witajcie w naszej bajce” przeniosła nas w świat pełen przygód oraz  magicznych  momentów z dzieciństwa. Święto Rodziny okazało się wspaniałą okazją do wspólnej zabawy. Konkursy dla dzieci, słodki poczęstunek przyczynił się do  zacieśniania więzi  naszej szkolnej i lokalnej społeczności. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wyjątkowego dnia, a także rodzicom i opiekunom za  przybycie i wsparcie. Serdecznie dziękujemy sponsorom, którzy ufundowali poczęstunek oraz  nagrody dla naszych uczniów:

Firma „KORAL” w Rzeszowie

Hurtownia Artykułów Szkolno-Biurowych „Misiek”
w Rzeszowie

Myszoland- sala zabaw w Galerii w Budziwoju

Coco- Loco- sala zabaw w Strzyżowie

Nelo-Med – Centrum Terapii w Boguchwale

Przebieranka- animacje i wypożyczalnia strojów w Tyczynie

Katania- salon masażu w Wysokiej Głogowskiej

Zapraszamy do galerii zdjęć oraz filmików z tego wydarzenia, gdzie można zobaczyć więcej magicznych momentów z naszego Święta Rodziny!

Do nagłośnienia oraz realizacji nagrań użyto sprzętu zakupionego w ramach rządowego programu  #LaboratoriaPrzyszłości.

 

WARSZTATY W NASZEJ SZKOLE

W dniu 25 maja w naszej szkole odbyły się niezwykłe warsztaty. Najmłodsi uczestnicy w  ramach cyklu spotkań „Powstanie Wszechświata” dowiedzieli się o pojawieniu się cyfr arabskich i rzymskich. Dzięki interaktywnym zajęciom, najmłodsi mogli zrozumieć, jak ważne są liczby w naszym codziennym życiu i jak ewoluowały na przestrzeni wieków. Dla uczniów, młodzieży licealnej oraz ich rodziców przygotowaliśmy specjalny warsztat na temat szybszego i efektywniejszego przyswajania informacji. Uczestnicy dowiedzieli się, jak zapamiętywać informacje w krótszym czasie, osiągając jednocześnie lepsze efekty. Omówiono różne metody, które pomagają w efektywnym zapamiętywaniu informacji, takie jak mnemotechniki, mapy myśli. Uczestnicy mieli także możliwość praktycznego zastosowania poznanych technik w formie różnych ćwiczeń.

Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w warsztatach. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza będzie pomocna w dalszej nauce i codziennym życiu.