Archiwum kategorii: Pozostałe

XIV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W dniu 15 listopada 2024r. nasza szkoła wzięła udział w XIV Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia organizowanym przez Wydawnictwo Karty Grabowskiego z Poznania. Wydawnictwo promuje zabawową formę nauczania-uczenia się matematyki.  Pomysłodawcą utworzenia takiego dnia był Andrzej Grabowski- nauczyciel matematyki, trener lekkiej atletyki i twórca Kart Grabowskiego (do nauki tabliczki mnożenia i nie tylko). W akcji mogły brać udział szkoły z całego świata. 

Nasi uczniowie z kl. IV-VI, na lekcji matematyki, stworzyli piękne plakaty związane ze Światowym Dniem Tabliczki Mnożenia. Uczniowie powtórzyli tabliczkę mnożenia w przyjemny sposób i dobrze się przy tym bawili. Nad wszystkim czuwał szkolny koordynator- pani z matematyki.

Na kolejnej lekcji , wybrani uczniowie z kl. IV (dwóch egzaminatorów) i koordynator akcji, chodzili po klasach i przeprowadzili egzamin z tabliczki mnożenia. Każdy losował karteczkę z pięcioma pytaniami z tabliczki mnożenia i musiał odpowiedzieć na te pytania w ciągu 1,5 minuty. Kto odpowiedział dostał odznakę z tytułem „Mistrz Tabliczki Mnożenia” oraz cukierki. Wszyscy tego dnia ciekawie i wesoło spędzili dzień.

 

 

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada 2024 roku społeczność naszej szkoły wzięła udział w Gminnych Obchodach Narodowego Święta Niepodległości, które odbyły się w kościele parafialnym w Lubeni. Była to wyjątkowa okazja, by wspólnie uczcić pamięć o tych, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny. Podczas uroczystości nasi uczniowie zaprezentowali program artystyczny pt. „Sołonka dla Niepodległej 11 Listopada”. W 106. rocznicę odzyskania niepodległości  przypominano wydarzenia z 1918 roku, kiedy to Polska po 123 latach zaborów odzyskała suwerenność. Młodzież, poprzez wzruszające recytacje i pieśni patriotyczne, oddała hołd bohaterom, którzy walczyli o wolność naszej kraju.

Niech te chwile przypominają nam o znaczeniu takich wartości, jak patriotyzm, jedność i poświęcenie oraz jak ważne jest pielęgnowanie pamięci o naszej historii.

 

Wojewódzki Konkurs Fotograficzny dla Dzieci i Młodzieży „Kuchnia Regionalna Podkarpacia”

Zachęcamy do udziału w konkursie kuratoryjnym.

https://www.ko.rzeszow.pl/dla-dyrektora-i-nauczyciela/wojewodzki-konkurs-fotograficzny-dla-dzieci-i-mlodziezy-kuchnia-regionalna-podkarpacia

Podkarpacki Kurator Oświaty przy współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa – Oddział Terenowy w Rzeszowie ogłaszają Konkurs Fotograficzny dla Dzieci i Młodzieży „Kuchnia Regionalna Podkarpacia”. Aby wziąć w nim udział należy przysłać zdjęcie dania regionalnego i je opisać. Zdjęcie powinno być w formie pliku JPG do 10 MG i rozdzielczości minimum 300 dpi. Opis nie powinien przekraczać jednej strony formatu A4, rozmiar czcionki 12, interlinia pojedyncza. Zdjęcia konkursowe powinny promować kuchnię regionalną Podkarpacia.

Konkurs kierowany jest do uczniów szkół podstawowych. Każda szkoła może zgłosić maksymalnie 3 zdjęcia. Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie. https://ko.rzeszow.pl/app/rsio/logowanie/ankiety/render/208

Prace prosimy przesłać wyłącznie pocztą e-mail do 31 października 2024 r. (decyduje data wpłynięcia pracy) na adres: kuchniaregionalna@ko.rzeszow.pl

NASZA SZKOŁA W PROGRAMIE „AKTYWNY DO KWADRATU”

Nasza szkoła zakwalifikowała się do programu AKTYWNY DO KWADRATU. Jest to program stworzony z myślą o realizacji strategicznego celu w obszarze kultury fizycznej – Aktywne i zdrowe społeczeństwo. Program ten to kompleksowe wsparcie aktywności fizycznej skierowane w szczególności do dzieci i młodzieży. Aktywny do Kwadratu  to  pozalekcyjne zajęcia sportowe organizowane w szkołach, ciekawe treningi z wykwalifikowaną kadrą, podczas których uczniowie zyskują szansę na:

  • rozwijanie swoich pasji i umiejętności,
  • dbanie o sprawność fizyczną i zdrowie,
  • zacieśnianie relacji z rówieśnikami,
  • alternatywną i aktywną formę spędzania wolnego czasu,
  • budowanie kompetencji w zakresie pracy w grupie, organizacji czasu, działania zespołowego,
  • redukcję stresu oraz agresji poprzez sport,
  • budowanie poczucia własnej wartości i sprawczości.

 

DZIEŃ KROPKI

W naszym żłobku świętowaliśmy Miedzynarodowy Dzień Kropki. Był to czas to odkrywania talentów, kreatywności, odwagi, a przede wszystkim dobrej zabawy. Dzieci miały możliwość wykonania pracy plastycznej używając tylko kropek w różnych rozmiarach ,kolorach i fakturach. 

Do zobaczenia ks. Piotrze ! 

“Można odejść na zawsze, by stale BYĆ BLISKO!” – Ks. Jan Twardowski
 

We wtorek 10 września 2024 roku, po ciężkiej chorobie, odszedł do Pana ks. Piotr Sofij MS, Kapłan znany i bliski naszej społeczności w Sołonce. Ks. Piotr zmarł w wieku 37 lat (dokładnie 2.09 świętował 37 urodziny), w 14. roku profesji zakonnej i 8. roku kapłaństwa. Ksiądz Piotr od 2023 roku przebywał w Sanktuarium w Dębowcu, wcześniej był w Parafii MB Saletynskiej w Rzeszowie. Od 4 lat zmagał się z glejakiem mózgu, który wykryto dokładnie 2.09.2020 r., w dniu jego 33 urodzin. Ksiądz Piotr udzielał się społecznie w naszym Stowarzyszeniu, prowadził pielgrzymkę naszych mieszkańców do Strachociny i ogrodu biblijnego w Myczkowcach, dzielił się słowem Bożym, prowadził szkolenia, odprawiał Msze Święte, a przede wszystkim dzielił się swoim uśmiechem i pozytywnym nastawieniem do życia. Zawsze pozostawał otwarty na drugiego człowieka, zawsze gotowy pomóc bliźniemu, znajdywał czas dla innych, pomimo licznych swoich dolegliwości. Zmarł w Trzciance, w swojej rodzinnej miejscowości. Wierzymy, że odtąd będzie z Nami w inny sposób, jeszcze bliższy, bo Duchowy. 

Z pewnością pozostanie na zawsze w naszych sercach i pamięci. 

  •