Archiwum kategorii: Aktualności przedszkola

Święto Rodziny

W minioną niedzielę, 2 czerwca nasz szkolny ogródek podczas corocznego Święta Rodziny zamienił się w prawdziwą Bajkową Krainę. Na scenie mogliśmy zobaczyć barwne postaci z ulubionych bajek i filmów, które wprowadziły wszystkich w magiczny nastrój. Dzieci ze żłobka, przedszkola oraz uczniowie szkoły tańczyli do piosenek ze znanych bajek, a także śpiewali piosenki wywołując radość i uśmiechy na twarzach rodziców oraz zgromadzonych gości. Inscenizacja pt. „Witajcie w naszej bajce” przeniosła nas w świat pełen przygód oraz  magicznych  momentów z dzieciństwa. Święto Rodziny okazało się wspaniałą okazją do wspólnej zabawy. Konkursy dla dzieci, słodki poczęstunek przyczynił się do  zacieśniania więzi  naszej szkolnej i lokalnej społeczności. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wyjątkowego dnia, a także rodzicom i opiekunom za  przybycie i wsparcie. Serdecznie dziękujemy sponsorom, którzy ufundowali poczęstunek oraz  nagrody dla naszych uczniów:

Firma „KORAL” w Rzeszowie

Hurtownia Artykułów Szkolno-Biurowych „Misiek”
w Rzeszowie

Myszoland- sala zabaw w Galerii w Budziwoju

Coco- Loco- sala zabaw w Strzyżowie

Nelo-Med – Centrum Terapii w Boguchwale

Przebieranka- animacje i wypożyczalnia strojów w Tyczynie

Katania- salon masażu w Wysokiej Głogowskiej

Zapraszamy do galerii zdjęć oraz filmików z tego wydarzenia, gdzie można zobaczyć więcej magicznych momentów z naszego Święta Rodziny!

Do nagłośnienia oraz realizacji nagrań użyto sprzętu zakupionego w ramach rządowego programu  #LaboratoriaPrzyszłości.

 

„SOŁONKA DLA NIEPODLEGŁEJ”

W dniu 6 maja uczciliśmy dwa wyjątkowe wydarzenia z historii Polski – Święto Konstytucji 3 Maja oraz 80. Rocznicę Bitwy o Monte Cassino. Podczas akademii „Sołonka dla Niepodległej” społeczność naszej szkoły oddała hołd narodowym bohaterom, których postawa jest  symbolem odwagi i poświęcenia dla Ojczyzny.

Szczególnym punktem naszej uroczystości była prelekcja pana Antoniego Sikory, który opowiedział o udziale mieszkańca Sołonki, Edwarda Krupy w  bitwie  o Monte Cassino. Jego relacja ukazała wydarzenia z przeszłości oraz stała się  inspiracją do refleksji nad naszym dziedzictwem i wartościami, które kształtują naszą tożsamość narodową.

Uroczystość ta będzie dla nas wszystkich bodźcem do pielęgnowania pamięci o naszych bohaterach oraz szacunku dla niepodległej Polski.

Kochani Dziadkowie!

Z okazji Waszego święta chcemy Wam pokazać,

Jak ważni jesteście dla nas i jak bardzo Was kochamy.

Dzieci z Przedszkola w Sołonce  gr I i II

wraz z Wychowawczyniami

serdecznie zapraszają na spotkanie

z okazji  DNIA BABCI I DZIADKA,

która odbędzie się  22 stycznia o godz.9.30

w budynku szkoły.

Czytanie na dywanie

Czytanie to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła 

Nauczyciele  w  naszej szkole i przedszkolu doskonale wiedzą co zrobić, aby dzieci pokochały książki. Wychowanie do czytania jest pracą trudną i wieloletnią. Powinno rozpocząć się jak najwcześniej. Rytuałem stało się codzienne czytanie dzieciom,  które przynosi wiele korzyści edukacyjnych i wychowawczych. Książki rozbudzają dziecięcą wyobraźnię, zainteresowania, wpływają znacząco na poprawę ich umiejętności językowych. Tworzy się również niepowtarzalna więź pomiędzy nauczycielem i dziećmi. Nasza szkolna biblioteka poszerzyła swój katalog o nowości wydawnicze zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Nauczyciele i dzieci mają do wyboru wiele nowych pozycji książkowych.

  

Spotkanie Wigilijne

W minioną niedzielę społeczność naszej szkoły oraz  mieszkańcy Sołonki zgromadzili się w szkole, by wspólnie świętować magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia.  Swoją obecnością zaszczyciła nas Wójt Gminy Lubenia Pan Adam Skoczylas wraz z małżonką, co dodatkowo uświetniło atmosferę. Niezapomnianym elementem spotkania były Jasełka. Artyści  przenieśli nas w klimat tradycji bożonarodzeniowej. Byliśmy świadkami narodzin Bożego Dzieciątka oraz przesłania o miłości, nadziei i solidarności. Po części artystycznej wszyscy uczestnicy spotkania mieli okazję skosztować tradycyjnych potraw wigilijnych, dzieląc się opłatkiem i składając sobie życzeniami. Rodzinna atmosfera oraz uśmiechy na twarzach uczestników sprawiły, że to wydarzenie pozostanie w pamięci wszystkich na długo.

Dzięki zaangażowaniu Nauczycieli, Uczniów i wsparciu lokalnych władz Sołonka mogła poczuć prawdziwy klimat Świąt Bożego Narodzenia.